Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x
Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Raczki
»   obsługa      »   wyszukiwanie zaawansowane
Znajdujesz się w: strona główna  / MENU GŁÓWNE  / SAMORZĄD GMINNY  / Jednostki pomocnicze
    powiadom znajomego   drukuj stronę   wersja podstawowa       A- A A+
 Jednostki pomocnicze Jednostki pomocnicze

Jednostki pomocnicze Gminy Raczki - sołectwa

Sołectwo tworzy rada gminy w formie uchwały, na zasadach określonych w statucie gminy.

Organizację i zakres działania jednostki pomocniczej określa rada gminy odrębnym statutem, po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. Statut jednostki pomocniczej określa w szczególności: :

  1. nazwę i obszar jednostki pomocniczej,
  2. zasady i tryb wyborów organów jednostki pomocniczej,
  3. organizację i zadania organów jednostek pomocniczych,
  4. zakres zadań przekazywanych jednostce przez gminę oraz sposób ich realizacji,
  5. zakres i formy kontroli oraz nadzoru organów gminy nad działalnością organów jednostki pomocniczej.

Organem uchwałodawczym sołectwa jest zebranie wiejskie.

Organami sołectwa, wybieranymi na okres kadencji są:

  1. sołtys, jako organ wykonawczy sołectwa,
  2. rada sołecka, jako organ wspomagający działalność sołtysa.

Kadencja trwa 5 lat i kończy się z chwilą wyboru nowych organów. Nadzór nad działalnością sołectw sprawuje rada gminy i wójt. 

 

Wykaz Sołtysów w kadencji 2019 - 2024:

1. Bakaniuk - Marcin Nideraus

2. Bolesty - Ewa Bokuniewicz

3. Chodźki - Tomasz Dziekoński

4. Franciszkowo - Marek Jurewicz

5. Jankielówka - Tadeusz Kozłowski

6. Jaśki - Jan Olszewski

7. Józefowo - Jan Król

8. Koniecbór - Zygmunt Górski

9. Korytki - Michał Czuper

10. Krukówek - Adam Iwaszko

11. Kurianki Pierwsze - Jan Chodkiewicz

12. Kurianki Drugie - Ewa Więcko

13. Lipowo - Andrzej Naruszewicz

14. Lipówka - Piotr Bielecki

15. Małe Raczki - Wojciech Żukowski

16. Moczydły - Marzanna Skrocka

17. Planta - Grzegorz Laszkowski

18. Podwysokie - Stefan Czarniecki

19. Rabalina - Szymon Czarniecki

20. Raczki - Stanisław Lik

21. Rudniki - Ewa Kozłowska

22. Sidory - Anna Więcko

23. Słoboda - Grzegorz Harasim

24. Stoki - Łukasz Kwiatkowski

25. Sucha Wieś - Marcin Faltyn

26. Szczodruchy - Sławomir Bokuniewicz

27. Szkocja - Henryk Renowicki

28. Wasilówka - Mirosław Lis

29. Wierciochy - Małgorzata Pydych

30. Witówka - Dorota Kotarska

31. Wronowo - Ewelina Justyna Jasionowska - Sieńkowska

32. Wysokie - Marzena Karaś

33. Ziółkowo - Paweł Romanowski

34. Żubrynek - Stanisław Karaś

Statuty Sołectw: 

Bakaniuk

Bolesty

Chodźki

Franciszkowo

Jankielówka

Jaśki

Józefowo

Koniecbór

Korytki

Krukówek

Kurianki Pierwsze

Kurianki Drugie

Lipowo

Lipówka

Małe Raczki

Moczydły

Planta

Podwysokie

Rabalina

Raczki

Rudniki

Sidory

Wasilówka

Wierciochy

Słoboda

Witówka

Stoki

Sucha Wieś

Wronowo

Szczodruchy

Wysokie

Ziółkowo

Szkocja

Żubrynek

 



data wytworzenia2020-01-02
data udostępnienia2020-01-02
sporządzone przez
opublikowane przezMariusz Zalewski
ilość odwiedzin780
rejestr zmianzobacz »
Urząd Gminy Raczki, Plac Kościuszki 14, 16-420 Raczki, tel.: +48 87 56 85 925, fax: +48 87 56 86 410, ug@raczki.pl, www.raczki.pl
Przydatne informacje
Prawo
Nasz urząd
»  Kontakt
»  BIP
Władze
»  Sejm
»  Senat
»  Premier
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting INTERmedi@